50.7 F
Santa Barbara
HomeBooksMatthias Manasi poprowadzi Koncert Noworoczny 2024

Matthias Manasi poprowadzi Koncert Noworoczny 2024

Matthias Manasi jest jednym z najbardziej poszukiwanych na arenie międzynarodowej dyrygentów naszych czasów.

NEW YORK , NEW YORK , USA , December 26, 2023 /EINPresswire.com/ — Matthias Manasi poprowadzi Koncert Noworoczny 2024. Koncert Noworoczny odbędzie się 14 stycznia 2024 r. w słynnej hali koncertowej The Platform @ Menara Ken TTDI, Kuala Lumpur w malezyjskiej stolicy Kuala Lumpur, a poprowadzi go niezwykły dyrygent Matthias Manasi z orkiestrą Selangor Symphony Orchestra.

Matthias Manasi wraz z Selangor Symphony Orchestra wykonają utwory z serii „Ponadczasowy Pop, Rock i Broadway”. Manasi uznawany jest za wybitnego dyrygenta i jest jednym z najbardziej utalentowanych i międzynarodowo rozchwytywanych dyrygentów naszych czasów.

W 2017 roku Matthias Manasi został dyrektorem muzycznym i głównym dyrygentem Nickel City Opera Buffalo w Buffalo w stanie Nowy Jork (USA).
Od 2000 do 2013 roku był głównym dyrygentem Orchestra Camerata Italiana (od 2010 roku także dyrektorem artystycznym). W latach 2010 do 2013 był dyrektorem muzycznym Międzynarodowego Festiwalu PuntaClassic z Orkiestrą Filharmoniczną Montevideo w Montevideo.

Jest on również znany i ceniony w Polsce dzięki swojej pracy w Teatrze Wielkim w Warszawie, gdzie dyrygował operą „Latający Holender” Richarda Wagnera w 2012 r. Między 2013 a 2015 Manasi pracował jako dyrygent Opery Wrocławskiej, gdzie dyrygował operami Anioły w Ameryce, Paradise lost, Król Roger, Hagith, Parsifal, Der fliegende Holländer, Macbeth, Falstaff, La Traviata, Rigoletto, Cavalleria rusticana, Giovanna d’Arco, Lucia di Lammermoor, Les pecheurs de perles, Carmen i Kawaler srebrnej róży, a w latach 2016 i 2017 w Operze Poznańskiej jako dyrygent oper Eugeniusz Oniegin, Anna Karenina, Figaro Gets a Divorce, Halka, Die Meistersinger von Nürnberg, Macbeth, Die Fledermaus, Carmen i Borys Godunow.

Matthias Manasi pobierał lekcje gry na fortepianie od trzeciego roku życia i lekcje gry na skrzypcach od ósmego roku życia. Jako pianista koncertowy zadebiutował w wieku 10 lat. Studiował dyrygenturę na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Stuttgarcie u Thomasa Ungara. Studiował grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Scenicznych w Stuttgarcie u Andrzeja Ratusińskiego oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Karlsruhe u Carmen Piazzini. Do jego nauczycieli i mentorów należą także Karl Österreicher, Ferdinand Leitner, Helmuth Rilling, Sylvain Cambreling, Kurt Masur, Georg Tintner, Gianluigi Gelmetti i Jorma Panula. W wieku 19 lat rozpoczął pracę jako repetytor i asystent dyrygenta w Teatrze Państwowym w Stuttgarcie. Zadebiutował jako dyrygent w wieku 19 lat “L’histoire du soldat” Strawińskiego w Wilhelma- Theater w Stuttgarcie. Podczas studiów był asystentem Heinza Holligera, Manfreda Honecka i Miguela Angela Gomeza Martineza. Po ukończeniu studiów podjął pracę jako kapelmistrz w Operze w Kilonii, a następnie jako kapelmistrz w Staatstheater Oldenburg, gdzie dyrygował szerokim repertuarem operowym i symfonicznym.

Matthias Manasi występował gościnnie w Polskiej Operze Narodowej w Warszawie, w Staatstheater Stuttgart, w Operze Lipskiej, w Operze Astana, w Opera de Marseille, w Staatstheater Braunschweig, w Staatstheater Kassel, w Theater Bremen, w Oper Halle, w Operze w Konstancy, w Państwowej Operze w Rousse, w Państwowej Operze Śląskiej, w Teatro Solis, w Stadttheater Klagenfurt oraz na festiwalu w Eutin. Równolegle do kariery operowej Matthias Manasi dyrygował Münchner Rundfunkorchester, SWR Symphonieorchester, Helsinki Philharmonic Orchestra, Niedersächsisches Staatsorchester Hannover, Southern Arizona Symphony Orchestra, Mecklenburgische Staatskapelle Schwerin, Bach-Collegium Stuttgart, Romanian Radio National Orchestra, Kazakh State Philharmonic Orchestra i Württembergische Philharmonie Reutlingen.

Matthias Manasi nagrał wiele utworów dla radia, telewizji i płyt CD dla różnych wytwórni. W dniu 7 kwietnia 2023 r. ukazała się nowa płyta CD wydana przez wytwórnię Hänssler Classic z Matthiasem Manasim w roli dyrygenta Slovak Sinfonietta zawierająca symfonie Mozarta nr 34-36.

IAM
IAM
email us here

Originally published at https://www.einpresswire.com/article/677303312/matthias-manasi-poprowadzi-koncert-noworoczny-2024

- Part of VUGA -digital marketing

latest articles

gossip news

explore more

fashion tv watch free